Що мені робити з вільним часом? Ах це Вікі Вікі Вікі Вікі навколо: Чому громадянин, який ненавидить нудьгу та хвилювання, бере участь у проектах Вікімедіа

Translate this post

25 листопада 2024 Юджин Орманді, Вікіпедія Японії та Ірина Бучнєва, Українська Вікіпедія.

Ця стаття є перекладом статті Юджин Орманді з Асоціації вікіпедистів Томона, яка було опублікована 13 листопада 2024 року

Uraniwa, CC0

Це Юджин Орманді з з Асоціації вікіпедистів Томона. У цій статті я підсумую причини, чому я займаюся редагуванням проектів Вікімедіа під час свого дозвілля, незважаючи на те, що я не люблю нудьги та хвилювання. Я сподіваюся, що це стане історичним документом щодо принципів поведінки Wikimedian.

Що мені робити з додатковим часом?

Коли я переглядав соціальні мережі, я натрапив на відео, на якому хтось співає: «Що мені робити з додатковим часом?» Коли я переглянув це, я дізнався, що це відео спочатку транслювалося YouTube як “Yukarasubutei Raden”. Я зовсім не знайомий із культурою YouTube, тому, якщо вам цікаві подробиці, перегляньте такі статті, як «Коротке відео пояснює походження популярного танцю Майтаке» . Як серйозна людина, я переглянув це відео і подумки відповів: «У вільний час я працюю над проектами Вікімедіа». Подробиці пояснюються нижче.

Спіраль (Grendelkhan, CC BY-SA 4.0)

Самопредставлення

Я добровільно редагую проекти Wikimedia. Окрім простого редагування, я також проводжу лекції та заходи з редагування у співпраці з університетами та бібліотеками. Крім того, я пишу есе про проекти Wikimedia. Моя стаття в блозі: “Я не хочу, щоб мої статті читали, і я навіть не люблю писати в першу чергу, але я докладаю багато зусиль для написання та редагування проектів Wikimedia.” В її розділі «Мотивація» я зазначив, що беру участь у проекті Вікімедіа, бо хочу покращити інфраструктуру людства. Однак насправді є й інші причини: тому, що «це найкращий спосіб вбити час, який найкраще відповідає вашим потребам».

Це чудовий спосіб вбити час, який відволікає твою увагу та корисний для інших

Я людина, яка не любить нудьгувати, і завжди намагається щось робити. Звичайно, я люблю прогулятися, щоб звільнитися від справ, але мені стає нудно через годину. І ще більше я ненавиджу нервувати. Я не проти хвилювання, яке відчуваю, коли вирішую складні завдання, але намагаюся якомога частіше уникати цього. Тому що сильні емоції можуть сильно вплинути на вашу продуктивність, а я хочу, щоб такі питання розглядалося спокійно. Для таких людей редагування проектів Wikimedia досить привабливе. Є багато завдань, великих і малих, які ви можете легко виконати, і якщо у вас є підключення до Інтернету, ви можете це робити у будь-який час. Більше того, ваші руки не вміють втомлюватися.

Працюючи з людьми, необхідно враховувати різні чинники, наприклад, чи є у іншої людини якісь неприємні почуття, чи виглядає людина здоровою, чи може вона впоратися з ситуацією в межах своїх навичок. Однак під час редагування проектів Вікімедіа ці міркування в основному непотрібні, за винятком дискусій між користувачами. Якщо ви напишете статтю розміром 60 000 байт о 3 годині ночі або виправите 100 помилок за годину, ніхто не поскаржиться чи не подивиться на вас погано, якщо ці правки мають сенс. Хоча існує ймовірність, що ваші дії будуть відхилено.

Більше того, редагування проектів Wikimedia корисне іншим людям. Якщо ви граєте в «Пасьянс» протягом 3 годин, усе, що ви отримуєте, — це відчуття «розваги» (що дуже цінно), але якщо ви витрачаєте 3 години на редагування проектів Вікімедіа, то, це відчуття «розваги» буде більшим. Хоча кількість переглядів вашої роботи може бути невеликою, але це збільшує кількість відносно високоякісної інформації, яку люди, які хочуть знати, можуть отримати безкоштовно. Я думаю, що це чудово.

Про що слід пам’ятати

Я беру участь у проектах Вікімедіа з причин, перерахованих вище, але є кілька речей, які треба пам’ятати.

1. Не впадайте в перевагу продуктивності

Перше — не потрапляйте в пастку вищої продуктивності. На жаль, у світі існує твердження про те, що «щось непродуктивне не має сенсу до існування». Як вікімедіанець, ставлення до спроб ефективного виконання «значущого редагування» має ризик бути поглиненим наведеним вище твердженням. Це правда, я людина, яка (відносно стоїчно) прагне продуктивності та ефективності у своєму дозвіллі, але в той же час я твердо вірю, що права людини та людські стосунки, які не можна виміряти продуктивністю, повинні поважатися. Я хотів би бути обережним, щоб не судити про інших чи суспільство за тим самим рівнем продуктивності, який я застосовую до своєї діяльності у Вікімедіа.

2. Пам’ятайте, що люди мають емоції

Друге, про що я обережний, це «не забувайте, що у людей є емоції». Як згадувалося раніше, у проектах Вікімедіа немає емоцій, тож скільки б енергії ви на них не вкладали, вони практично не зламаються. Однак люди мають емоційні та фізичні межі. Було б неприємно, коли б одразу вказували на 30 помилок, а виконувати 70 різних завдань одночасно практично неможливо. Крім того, це лише моє особисте відчуття, але якщо ви працюєте над проектом Вікімедіа протягом тривалого часу, ваше відчуття «людської взаємодії», як згадувалося вище, стає трохи нудним. Ми повинні усвідомлювати очевидний факт, що «люди мають емоції», і бути обережними, щоб будувати стосунки, які приємні обом сторонам.

3. Виявлення завдань

Третя річ, про яку слід пам’ятати, хоча вона й дещо інша, полягає в тому, що «виявлення завдання саме по собі може бути завданням». Як згадувалося вище, проекти Wikimedia мають багато завдань, великих і малих, які можна легко виконати, але виявлення цих завдань вимагає певного рівня навичок. Зокрема, від редакторів вимагається розуміння політики проекту Вікімедіа, здатність передбачати сфери, які зараз недостатньо розвинені, і здатність передбачати рівень їх покращення. Тепер, коли я набув достатнього досвіду, у мене більше немає проблем із пошуком завдань, але раніше це займало деякий час. Крім того, через свій досвід лекцій та інших заходів я зрозумів, що пошук завдань є однією з головних перешкод для більшості початківців. Я вважаю, що було б трохи неправильно говорити: « Вікімедіа має багато завдань, які можна виконувати невимушено, тож спробуйте», не враховуючи дійсну ситуацію, тому я вирішив виступити в якості лектора для проекту «Вікімедіа», намагаючись поставити конкретні завдання, з якими я можу впоратися. Також є спроба максимально показати еволюцію концепції.

Резюме

Я ненавиджу нудьгу та хвилювання, і я хочу допомагати людям, тому я пояснив, чому я беру участь у проектах Вікімедіа під час свого дозвілля. Сподіваюся, ця стаття буде для вас корисною.

Я знаю, що це само собою зрозуміло, але я не заперечую тим, хто каже «Редагувати проекти Вікімедіа — це захоплююче» або тим, хто говорить, що «Я люблю час, коли нічого не роблю!», тому прошу вибачення за незручності на всякий випадок.

Can you help us translate this article?

In order for this article to reach as many people as possible we would like your help. Can you translate this article to get the message out?

Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments